Mr sidk ta klnbz jslatok hirdettk a vilgvgt, m mindegyik csak felesleges pnikot keltett az emberek kztt, ugyanis egyik sem teljeslt be. A 2012. december 21.-i is ilyen volt, amikor a maja idszmts vget rt. Habr akkor nem kvetkezett be a vrva vrt vilgvge, mgis sorsfordt nap volt. Egbert Hayes, egy amerikai fiatal tuds trsaival egy olyan rhaj feltallsn dolgozott, ami kpes tbb szz vig lakhelyl szolglni az emberisgnek, ugyanis meteorolgusok egy kisjgkorszakot jsoltak 2040-re. A tuds s munkatrsai teljesen biztosak voltak abban, hogy ez gy is lesz, mert az idjrs mr akkor vltozban volt. Ez az jabb jgkorszak azonban az egsz emberisg pusztulshoz vezetne, s ennek elkerlse rdekben elkezdtek az rhajn dolgozni. Persze sokan szkeptikusan lltak ehhez a tmhoz, elvgre az eddigi jslatok sem teljesltek, akkor mirt lenne ezttal mskpp? Egbert-et azonban nem lehetett eltntortani cljtl, brhogy is prbltk meggyzni t. Vgl neki lett igaza.
m nem csak Egbert volt az, aki hitt a jgkorszak elmletben. Derick Wood-nak, egy szintn fiatal tudsnak is meggyzdse volt, hogy be fog kvetkezni a meteorolgusok jslata. s mg pran nem hittek az rhaj sikeressgben, mert tudtk, hogy az rben nagyon magas a radioaktv sugrzs, ami letveszlyes az emberre nzve, ezrt egy teljesen ms megoldst kerestek. Vgl arra az elhatrozsra jutott, hogy megprblja hibernlni az embert. Eurpa nyugati rszre utazott, messze a tengerparttl, s ott kezdett el ksrletezni. Kzben ugyanitt elkezdtek kialaktani egy fldalatti rendszert, ahov majd a hibernls kzvetlen kezdete eltt meneklnek.
Az idjrs egyre szlssgesebb s kiszmthatatlanabb lett. Egyik vben olyan forrsg volt, hogy a termnyek azrt mentek tnkre, mskor pedig annyi csapadk esett, hogy amiatt pusztult el a termnynek a 90%-a. hsg s klnbz betegsgek tttk fel fejket vilgszerte, s naprl napra egyre gyorsabban cskkent a vilgnpessg. S ha ez mg nem lett volna elg, a sok forrsg miatt a sarkkri cenok jgpnclja is felolvadt, a vz pedig elnttte az sszes tengerpart melletti vrost, tbbek kztt Tokit, New York-ot, Shanghait s Hongkongot. Vgl 2040. szeptember 8.-n bekvetkezett a jgkorszak. Derick ksrlete sikerrel jrt, s egy maroknyi btor emberrel hibernlta magukat 110 vre. Az rhaj pedig eltte kszlt el nem sokkal, s 100 szerencss emberrel felemelkedett az rbe. Ezzel elkezddtt az ember lete az rben.
Habr elg szigor szablyokat vezetett be a kancellr, de ezek szksgesek voltak ahhoz, hogy minl tovbb lehetsges legyen az let a Charonon. Ilyen szably volt pldul, hogy mindenkinek csak egy gyereke lehet, valamint ha valaki megszegi a trvnyeket, akkor annak bntetse hall, kivtel nlkl. Habr az emberek csak nagy nehezen tudtak alkalmazkodni az j krlmnyekhez, mgis bkessgben ltek az elkvetkez vekben. Ekzben persze a gyerekeket megtantottk mindarra, amire esetleg a Fldn szksgk lehet: harc, sebellts alapjai s hasonlk. Habr sokan csak felesleges id- s erpocskolsnak gondoltk ezeket az rkat, mert el sem tudtk volna kpzelni, hogy jra visszatrnek a Fldre, de voltak, akik tisztban voltak azzal, hogy nem lhetnek rkk a Charonon.
Mr ekkor kt rszre oszlottak a charoniak: voltak, akik hittek abban, hogy mg egyszer visszatrhetnek a Fldre, s voltak, akik ezt lehetetlennek gondoltk. A vezetsgben mindkett megtallhat volt, hogy a bkt s egyenslyt fent tartsk, s senki se rezze gy, hogy a httrbe van szortva. Ekkoriban mg a konfliktus a kt csoport kztt elenysz volt, s csak nha tkztek nzeteltrsbe a klnbz vlemnyek miatt, de a kancellr mg el tudta simtani ezeket a problmkat. Megsznni viszont nem szntek meg.
Ekzben szakemberek vgig figyelemmel ksrtk a Fld llapott, mert a vezetsg tudta, hogy az rhaj kptelen a vgtelensgig lakhelyl szolglni az egyre gyarapod lakossgnak, s hogy egyszer vissza kell trnik a bolygjukra. Hossz-hossz vekig nem volt tapasztalhat semmilyen vltozs, m 100 v mltn a jg felolvadt, s a Fld kezdett visszatrni abba az llapotba, ami az els ember megjelense eltt jellemezte.
A vezetsg tudta, hogy a Fldnek mg szksge van idre, hogy jra lakhatv vljon, gy jabb 90 v eltelt, mire gy dntttek, prbt kell tennik. Ht btor, nkntes vllalkozt, akik a legjobbak voltak mindenben, lekldtek a Fldre egy olyan karperec ksretben, amivel tartani tudtk a kapcsolatot velk. Pr napra r azonban ez a kapcsolat megszakadt, s azta semmi hr nem rkezett rluk. Senki nem tudja, hogy meghaltak-e, vagy mg esetleg letben vannak, mindenesetre nem kockztathattk meg annak a veszlyt, hogy minden megmaradt embert a biztos hallba kldjenek. gy ht vrtak, ismt.
Ez az incidens azonban tkletes volt arra, hogy a vezetsg konzervatv csoportja megersdjn, s mg tbben tmogassk ket, elvgre a sikertelen ksrletet ltva sokan lehetetlennek kezdtk ltni azt, hogy az emberisg brmikor is jbl visszatrjen a Fldre. Ennek ksznheten a szthzs mg ersebb lett, a bels viszlyt pedig mr nem lehetett flvllrl venni, mert knnyen katasztrfv vlhat. A kancellrnak is sokkal nehezebb vlt kordban tartani a kt csoportot, elsimtani a konfliktusokat, s megtallva az aranykzptat, dntst hozni. A klvilgnak ezt persze nem mutattk, az tlagember csak a megvltozott, a feszlt lgkrt rezhette csak, mst nem. A kancellr pedig remnykedett abban, hogy mg meg tudja oldani a problmt.
Ekzben a ht vllalkoz trtnete mr-mr legendv ntte ki magt. Sokan a Ht hsnek tartottk ket, mivel nfelldozsuk az emberisg javt szolglta, voltak azonban olyanok is, akik csak a Ht Bolondnak neveztk ket, akik olyan ostobk voltak, hogy azt hittk, visszatrhetnek a Fldre. k nem hittek abban, hogy a Charon valaha is tnkremehet, hogy el kell majd egyszer hagyniuk, de a vezetsg tudta, minl elbb vissza kell trnik, ha nem akarnak mind meghalni.
Vgl jabb 10 v eltelt az elz kudarcba fulladt ksrlet ta, de a vezetsg nem vrhatott tovbb. Mr csak vek voltak vissza a Charon vgleges lellsig, elvgre mr 200 ves volt az rhaj, nem mai darab, s olyan rszei srltek meg az rben ez id alatt, amit lehetetlensg volt kijavtani. Emiatt teht egy jabb felfedez expedcit akar indtani a vezetsg a Fldre, s jabb nknteseket toboroznak, akik a 12 tagszm Alfa nevezet csapatba tartoznnak.
A problmk a Charonon azonban ezzel nem olddtak meg, a konzervatv csoportnak ez volt az utols csepp a pohrban. A kancellr nlklk dnttt az jabb expedci mellett, szvetkezve a vezetsg msik felvel, ezt pedig rulsknt rtelmeztk. gy reztk, a msik csoport ki akarja ket trni, el akarjk lltani ket az tbl, ezt pedig nem hagyhattk. Titokban elkezdtk sszeszmolni, hnyan tmogatjk ket, s terveket kezdtek el szvgetni a kzeljvt illetve.
A lgkr egyre feszltebb vlik, az ellenttek felersdnek, a bels viszly lassan visszafordthatlan kvetkezmnyeket fog szlni. Sokan pedig gy rzik, puccs van kszlben...

|